Jodła Koreańska

W naturze występuje w Korei, jak sama nazwa wskazuje. Dobrze rośnie na żyznej przepuszczalnej, dosyć wilgotnej glebie, słabiej radzi sobie na glebach piaszczystych i gliniastych. Jest odporna na mróz i dość niekorzystne warunki środowiska.

Odpowiednie stanowisko dla niej wymagane jest słoneczne lub półcień. W Polsce drzewo to dorasta do 8 metrów. Charakteryzuje się powolnym wzrostem. Lepiej kupować mniejsze okazy gdy chcemy posadzić w ogrodzie, od 30 do 40 cm wysokości. Szybciej zaklimatyzuje się w glebie i są tańsze.

Te nieduże powoli rosnące, szeroko stożkowe drzewo. Rodzi nawet w młodym wieku 6 – 8 lat masę uroczych, fioletowych szyszek sterczących jak świeczki do góry, na gałązkach w górnej połowie drzewa. Zaczynają rozwijać się już wiosną i do jesieni są już dojrzałe i drewnieją, rozsypują się w tym samym roku.

W lekkim półcieniu na żyznych, dostatecznie umiarkowanych glebach można posadzić jodłę koreańską aurea. Jest to powoli rosnący niski krzew o żółtych młodych przyrostach, wiosną są bardzo intensywne, latem przybierają kolor jasno zielony.