Gnaphalium

Gnaphalium sprawdzi się w dużych donicach, wazonach, skrzynkach balkonowych, jako dodatek do kwiatów kwitnących oraz wypełniacz pustych przestrzeni w kompozycjach z innymi kwiatami. Roślina o pędach długich, silnie rozgałęcionych i ulistnionych pokładających się, zwisających okrągłe małe liście pokryte są niewielkim meszkiem o szarej barwie. Rośliny są o liściach zielonych i barwie saladynowej.

Mogą rosnąć w słońcu jak i w półcieniu pod warunkiem, że ciągle mają wilgotną glebę. Dlatego gdy są upalne dni podlewamy je dwa razy dziennie ale gdy jest długo pochmurnie i zimno nie powinniśmy przesadzać z wilgotnością. Ponieważ rośliny dostają choroby grzybowej. Po prostu pleśnieją więc dodatkowo muszą mieć przewiewne miejsca aby liście roślin szybko obsychały.

Do sadzenia można stosować glebę kompostową wymieszaną z torfem dwa do jednego lub do roślin balkonowych.

Rozmnażamy przez sadzonki. Rośliny z poprzedniego roku przesadzamy do doniczki poprzednio przecinamy aby łatwiej było przechować. Wiosną z tej rośliny matecznej obcinamy końcówki pędów, ukorzeniamy i wkładamy do ziemi wymieszanej z perlitem. Gdy roślina się ukorzeni przesadzamy do małych doniczek. Na miejsca stałe wysadzamy w połowie maja.

Gnaphalium ładnie prezentuje się w pozycji z koleusem i mają takie same wymagania co do wilgotności gleby.