Bakopa

Bakopa jest rośliną, która świetnie wygląda bez towarzystwa. Jej delikatne pędy mocno się rozgałęziają, tworząc efektowne kształty. Jest wprost stworzona do sadzenia w skrzynkach i wiszących pojemnikach. Jej wiotkie pędy dorastają zazwyczaj do 50 cm długości, choć w korzystnych warunkach pod koniec sezonu mogą osiągnąć metr.

Przez całe lato wśród liści ukazują się liczne drobne kwiaty. U klasycznych odmian są białe. Ale znajdziemy też na przykład w pastelowych kolorach. Sprawdzą się nie tylko solo ale jako dodatek z innymi roślinami jako kompozycja na balkon lub taras. Można ją zestawić na przykład z czerwoną peralgonią.

Odpowiednia wilgotność ma ogromne znaczenie dla rozwoju roślin. Bakopa źle znosi przelewanie jak i przesuszanie, dlatego potrzebuje częstego ale umiarkowanego podlewania ale przepuszczalnego podłoża. Preferuje słoneczne lub lekko ocienione stanowiska. Bakopa rośnie szybko więc wymaga częstego zasilania nawozami płynnymi do roślin balkonowych. Bakopę można rozmnażać przez nasiona lub sadzonki.